IP-COM IP-G3318P-16-250W 16 PORT 10/100/1000 16 PORT POE 2 X SFP 250W CLOUD YÖNETİLEBİLİR RACK MOUNT SWITCH
%8
8.646,18 TL
9.398,03 TL
G3318P-16-250W
16GE+2SFP Cloud Managed PoE Switch
  • 16 x 10/100/1000 Base-T Ethernet ports (Data/Power) 2 x 100/1000 Base-X SFP ports
  • 8K MAC address and MAC address automatic learning
  • IEEE 802.3x full-duplex flow control and half-duplex backpressure flow control
  • Non-blocking line-rate forwarding for all ports
  • Maximum output power of a single PoE port: 30W Maximum output power of the whole switch: 230W
  • IEEE 802.1Q VLAN Link aggregation QoS MAC address binding
  • Supports App management and visualized local management
Hardware specifications
LED indicators 1 Link/Ack LED indicator for each port
1 PoE Max LED indicator for each device
1 Power LED indicator for each device
1 SYS LED indicator for each device
Interfaces 16 x 10/100/1000 Base-T Ethernet ports (Data/Power)
2 x 100/1000 Base-X SFP ports
Port Lightning Protection ≥6KV
Forwarding mode Store-and-forward
Switching capability 36 Gbps
Packet forwarding rate 26.8 Mpps
MAC address table 8K
PoE Power Supply Ports 1 to 16 support 802.3af/at standard
Input voltage 100-240V~ 50/60Hz
Dimensions(L*W*H) 440 mm * 178.8 mm * 44 mm
Whole Switch Power Consumption Whole switch power consumption: <250W; Maximum PoE output power: 230W
Operating environment Operating temperature: 0°C - 45℃
Storage temperature: -40°C - 70°C
Operating humidity: (10% - 90%)RH, non-condensing
Storage humidity: (5% - 90%)RH, non-condensing
Software specifications
PoE Power Supply Management Port PoE configuration and power supply priority configuration supported
PoE over-temperature protection supported
Smart graphical management and PoE-powered device detection supported
(port status, power assignment, and PoE-powered device status)
Security Features MAC address binding supported
VLAN IEEE 802.1Q VLAN supported
Port aggregation Static aggregation supported
Dynamic aggregation supported
Spanning tree IEEE 802.1w RSTP (Rapid Spanning Tree Protocol) supported
Port Mirroring N: 1 port mirroring supported
QoS FIFO (First-In, First-Out) supported
SP (Strict Priority) supported
WP (Weighted Priority) supported
Loading & Upgrade HTTP upgrade supported
Configuration import and export supported
Cloud management Supports configuration delivery from IMS cloud platform
Supports log reporting and fault detection
Supports remote maintenance: reboot, backup, upgrade
Local visualization management Supports router, switch, AP, IP camera discovery
Supports automatic generation of topology
Supports online/offline status detection for devices
Supports remotely rebooting the IP camera
Certificates CCC, FCC, CE, RoHS
Bu ürüne ilk yorumu siz yapın!
GÜVENİLİR SİTE
ahmet yiğit | 29/04/2026
Aldığım ürün kapalı kutu teslim edildi. Teşekkür ederim.
GÜRKAN KETHÜDAOĞLU | 04/04/2026
Kargo çok hızlı. Ertesi gün teslim. Dahua intercom da harikaymış.
M... N... | 09/02/2026
Her şey için teşekkür ederim çok kaliteli bir firmasınız çok kaliteli ürün satıyorsunuz
Erdal Cingöz | 07/02/2026
A... G... | 26/12/2025
Hızlı ve güvenli.
EROL ÇAKMAK | 26/12/2025
Hızlı teslimat uygun fiyat için tşkler.
M... T... | 23/12/2025
KEMALETTİN DİN | 12/11/2025
Çok iyidi
Emrecan Gürbüz | 25/10/2025
İlgi, alaka ve hızlı teslimat için teşekkürler.
İ... O... | 20/08/2025
IP-COM IP-G3318P-16-250W 16 PORT 10/100/1000 16 PORT POE 2 X SFP 250W CLOUD YÖNETİLEBİLİR RACK MOUNT SWITCH En ucuz IP-COM IP-G3318P-16-250W 16 PORT 10/100/1000 16 PORT POE 2 X SFP 250W CLOUD YÖNETİLEBİLİR RACK MOUNT SWITCH Kredi kartına tek çekim 8.646,18 TL, IP-COM IP-G3318P-16-250W 16 PORT 10/100/1000 16 PORT POE 2 X SFP 250W CLOUD YÖNETİLEBİLİR RACK MOUNT SWITCH ürünün özelliklerini detaylı incele, 8.646,18 TL'den başlayan indirimli fiyatları kaçırma! bd_21195