TENDA TEG5328P-24-410W 24 PORT POE 10/100/1000 410W YONETILEBILIR DESKTOP SWITCH
LED Indicator 1*Link/Act or PoE LED indicator
1*Link/1*Link/Act mode converting LED indicator
1*PoE mode converting LED indicator
1*PoE Max LED indicator
1*Power LED indicator
1*SYS LED indicator
Interfaces 24*10/100/1000 Base-T Ethernet ports
4*1000 Base-X SFP ports
1*Console port
Transmission media Recommended: CAT5/5e UTP or better
Fan quantity 2
Level of protection Lightning protection for ports: 6kV
Lightning protection for power: 6kV
ESD:
Air discharge: ±10kV
Contact discharge: ±8kV
Forwarding mode Store-and-forward
Switch capacity 56Gbps
Packet forwarding rate 41.70Mpps
Buffer 12Mb
MAC address table 16K
Jumbo frame 10K
PoE power supply management Support
PoE budget Single port: AF: 15.4W, AT: 30W
Whole device: 370W
Input voltage 100-240V AC 50/60Hz
Power consumption Full load: <432W
Empty load: <23W
Dimension 440.0mmx284.0mmx44.0mm
Mounting Desktop mounting: support
Wall mounting: support
Rack mounting:non-support
Energy Efficient Support
Environment Operating temperature: 0°C - 45℃
Storage temperature: -40°C - 70°C
Operating humidity: (10% - 90%) RH, non-condensing
Storage humidity: (5% - 90%) RH, non-condensing
Certification FCC、CE、RoHS
L3 Features Supports VLAN-based routing
Supports IPv4/IPv6 static routing
Supports static ARP
PoE power supply management Supports port PoE configuration and power supply with priority
Supports PoE over-temperature protection
Supports PoE scheduled management
Supports intelligent management and PoE-powered device detection
(port status, power assignment and PoE-powered device status)
Security features ARP receiving limit
Unknown MAC address discard
DoS attack defense
802.1x security authentication
Radius security authentication
VLAN IEEE 802.1Q VLAN
VLAN Layer-3 interfaces
Supports three port modes: Access, Trunk and Hybrid
DHCP Server DHCP Relay
DHCP Snooping
Supports Option 82 policy configuration
Port aggregation Static aggregation
LACP dynamic aggregation
Spanning tree IEEE 802.1d STP (Spanning Tree Protocol)
IEEE 802.1w RSTP (Rapid Spanning Tree Protocol)
IEEE 802.1s MSTP (Multiple Spanning Tree Protocol)
Supports edge port
Supports BPDU statistics
Multicast IGMP Snooping V1/V2/V3
Supports port fast leave
Port Mirroring Supports N: 1 port mirroring
Quality of Service SP (Strict Priority)
SWRR (Simple Weighted Round Robin)
WRR (Weighted Round Robin)
Supports 802.1p port trust mode
Supports DSCP port trust mode
Supports a maximum of 8-queue service quality mapping
ACL Supports MAC ACL and IP ACL
Loading and upgrade Supports FTP/TFTP/HTTP upgrade
Supports configuration import and export
Management and maintenance Supports Telnet, Console
Supports SNMP V1/V2/V3
Supports WEB management and maintenance
Supports Ping/IPv6/Tracert/Connection Detection
CPU Monitoring and memory monitoring
Bu ürüne ilk yorumu siz yapın!
GÜVENİLİR SİTE
ahmet yiğit | 29/04/2026
Aldığım ürün kapalı kutu teslim edildi. Teşekkür ederim.
GÜRKAN KETHÜDAOĞLU | 04/04/2026
Kargo çok hızlı. Ertesi gün teslim. Dahua intercom da harikaymış.
M... N... | 09/02/2026
Her şey için teşekkür ederim çok kaliteli bir firmasınız çok kaliteli ürün satıyorsunuz
Erdal Cingöz | 07/02/2026
A... G... | 26/12/2025
Hızlı ve güvenli.
EROL ÇAKMAK | 26/12/2025
Hızlı teslimat uygun fiyat için tşkler.
M... T... | 23/12/2025
KEMALETTİN DİN | 12/11/2025
Çok iyidi
Emrecan Gürbüz | 25/10/2025
İlgi, alaka ve hızlı teslimat için teşekkürler.
İ... O... | 20/08/2025
TENDA TEG5328P-24-410W 24 PORT POE 10/100/1000 410W YONETILEBILIR DESKTOP SWITCH En ucuz TENDA TEG5328P-24-410W 24 PORT POE 10/100/1000 410W YONETILEBILIR DESKTOP SWITCH Kredi kartına tek çekim 12.658,46 TL, TENDA TEG5328P-24-410W 24 PORT POE 10/100/1000 410W YONETILEBILIR DESKTOP SWITCH ürünün özelliklerini detaylı incele, 12.658,46 TL'den başlayan indirimli fiyatları kaçırma! bd_22679